28.04.2022

Łagodne światło lampki nocnej to tylko jeden ze sposobów, by pomóc dziecku zasnąć. Jak dowodzą naukowcy, niezwykle ważną rolę w wyciszaniu i uspokajaniu dzieci, odgrywa muzyka. Interaktywne zabawki wpływają za to korzystnie na rozwój dziecka.

Jak muzyka wpływa na usypianie dziecka i jego rozwój?

Regularne puszczanie tej samej melodii, pozwala ustanowić rutynę codziennego zasypiania maluszka. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrana muzyka stymuluje emocje, a łagodne dźwięki, budzą u dzieci poczucie bezpieczeństwa, pozwalają na relaks i sprzyjają koncentracji. Szczególnie korzystne są dźwięki natury. Projektor gwiazd  wprowadza dziecko w magiczny nastrój, rozświetlając ciemności np. gwiazdkami, a rodzicom, daje możliwość opowiedzenia historii, które przeniosą dziecko w niesamowite miejsca i pozwolą śnić o najbardziej odległych zakątkach wszechświata, budując więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem i zapewniając tym samym przyjemny i spokojny sen.

Lampki z projektorem i ich wpływ na rozwój dziecka.

Lampka z pozytywką i projektorem gwiazd, nie tylko pomaga w zaśnięciu maluszka, ale również może być zabawką edukacyjną i wpływać na jego rozwój. Zabawy w galaktyczne podróże doskonale rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zdolności poznawcze dziecka. Tworzenie opowieści, puszczanie wodzy fantazji od najmłodszych lat, mają bardzo duży wpływ na to jak dziecko radzi sobie w przyszłości  z zadaniami wymagającymi wyobraźni. Dziecko staje się pomysłowe, kreatywne, szybciej się uczy. Jeśli projektor dla dzieci ma przyjazny kształt np. zwierzątka zapewnia również dziecku rozwój emocjonalny -uczy przyjaźni i opieki nad małym przyjacielem. Projektor gwiazd rośnie razem z dzieckiem i świetnie się sprawdzi, gdy dzieci są starsze i spędzają więcej  czasu z rówieśnikami. Włączając lampkę mogą „rozbić” obozowisko pod gołym niebem i samemu tworzyć niesamowite opowieści. Muzyka z projektora gwiazd może również inspirować dzieci do zabawy. Małe dzieci zaczynają samodzielnie wytwarzać różne dźwięki, klaszczą, tupią czy uderzają różnymi przedmiotami, ćwicząc tym samym rytm. W późniejszym etapie dochodzi zabawa głosem i próby naśladowania słuchanej muzyki. Dzieci reagują również na muzykę spontanicznym tańcem.

Lampki z pozytywką i projektorem – którą wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dla naszego dziecka, musimy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Najlepiej sprawdzą się lampki bezprzewodowe, które eliminują zagrożenie owinięcia się kablem przez maluszka.  Taką lampkę - projektor można przenosić, postawić w łóżeczku, a w przypadku starszych dzieci, na stoliku nocnym. Lampkę projektor dziecko może zabrać ze sobą w podróż, umili on czas podczas drogi, a  jeśli maluch ma kłopoty z zasypianiem w nowym miejscu, znany i lubiany przyjaciel pomoże łagodnie przez to przejść. Dobrze jeśli lampki projektory są miękkie i wykonane na przykład z silikonu. Dodatkową zaletą takiej lampki jest łatwość czyszczenia, co niewątpliwie jest bardzo ważne, szczególnie przy małych dzieciach. Kolejnymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest rodzaj światła i projekcji oraz dźwięki, szczególnie w przypadku niemowląt i małych dzieci. Światło powinno być łagodne, projekcja przyjemna dla oka i wzbudzać zainteresowanie dziecka, dźwięki natomiast powinny być proste i bardzo delikatne, nawiązujące do naturalnych odgłosów. Dobrze, aby lampeczka miała również ciekawy kształt np. zwierzątka, który będzie cieszył dziecko.

Marka MesMed posiada w ofercie Świetlaczki - lampki muzyczne z projektorem, w ciekawych kształtach Żółwika oraz ślimaka Ślimaciusia

Sprawdźcie ofertę projektorów z pozytywką.