26.04.2023

Majówkowy długi weekend to świetna okazja, aby całą rodziną wyjechać na choćby krótki, ale na pewno zasłużony wypoczynek. Podróże zarówno te małe, jak i te duże będą udane, jeśli się do nich odpowiednio przygotujemy, szczególnie jeśli towarzyszą nam dzieci. Jak to zrobić? Sprawdźcie.

Przygotuj listę rzeczy, które należy zabrać na wyjazd z dzieckiem!

Każda podróż wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Najłatwiej będzie nam jeśli wcześniej sporządzimy listę potrzebnych (przydatnych) rzeczy, według której później będziemy się pakować. Przygotowując bagaż zarówno nasz, jak i dziecięcy, musimy mieć na uwadze wiek dziecka. Pod uwagę należy również wziąć miejsce naszego wypoczynku i do niego dostosować ilość i rodzaj ubranek dla dziecka. Na liście rzeczy potrzebnych na wyjazd z dzieckiem nie może zabraknąć również produktów do higieny, apteczki z podstawowym wyposażeniem, dokumentów (dowód osobisty czy paszport oraz książeczka zdrowia), akcesoriów takich jak: wózek, turystyczne łóżeczko, ulubiony kocyk, poduszeczka, a także ulubione zabawki dziecka.

Zabawki - co sprawdzi się najlepiej i dlaczego?

Wyjeżdżając z dzieckiem nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą zabawek, którymi dziecko będzie mogło się bawić w czasie podróży, pobytu, ale również tych, które pomogą mu oswoić się w nowym miejscu. Najlepsze są zabawki, które można zabrać wszędzie ze sobą, bawić się podczas wycieczki, a więc takie, które nie zajmują dużo miejsca, stanowią 2 w 1 i są angażujące dla dziecka. Lepiej też unikać zabawek z wieloma elementami, które łatwo mogą się zgubić. Ważne jest, aby zabawki podróżujące z naszym dzieckiem były łatwe do wyczyszczenia.   

Nasze propozycje zabawek, które warto zabrać na wyjazd to miękkie, bezpieczne i higieniczne, zajmujące niewiele miejsca Świetlaczki. Są to lampki silikonowe i projektory muzyczne o kształtach ciekawych zwierzątek: sówki, dinozaura, pieska, żółwika  i wiele innych. Mogą służyć nie tylko jako lampka nocna i strażnik spokojnego, bezpiecznego snu w nowym miejscu noclegowym, ale będą najlepszym przyjacielem zabaw i towarzyszem podróży, dzięki czemu czas minie szybko i przyjemnie. Świetlaczki są miłe w dotyku, można je do woli zgniatać, a one po chwili powrócą do pierwotnego kształtu. Dotykowa zmiana kolorów, ciekawe kształty, delikatne melodyjki czy projekcja gwiazdek zainteresują każde dziecko, umilą podróż i oswoją nowe miejsce. Jeśli się pobrudzą w łatwy sposób wyczyścimy je choćby mokrą chusteczką.

W nowym miejscu dodatkowym stresem dla dziecka może być kąpiel, szczególnie jeśli dziecko za nią nie przepada. MesMed wyszedł naprzeciw takim sytuacjom i stworzył serię Świetlaczki Wodniaczki. Są to miękkie, wodoodporne lampki silikonowe pływające o kształtach: wieloryba, foki czy morsa. Są leciutkie i z łatwością unoszą się na powierzchni wody, dzięki czemu dziecko może bawić się nimi nie tylko w czasie podróży, na wycieczce, w restauracji, ale także w czasie kąpieli i zabawy w wodzie. Lampki zmieniają kolory, gdy dziecko je dotyka, są miękkie i gwarantują świetną zabawę.
Dobrym pomysłem jest również spakowanie ulubionego misia, kolorowanki lub ulubionej książeczki. Świetnie sprawdzą się też kredki i blok oraz niewielka gra planszowa.

Nieważne czy jedziemy blisko czy daleko, na długo czy na krótko, samochodem, środkiem komunikacji miejskiej czy samolotem, odpowiednio przygotowani mamy pewność, że nasz wyjazd będzie udany.

Spakowani? No to w drogę. Udanego wyjazdu!