05.03.2024

Wiosna to czas, kiedy w przyrodzie wszystko budzi się do życia. I chociaż pięknie to wygląda, a pogoda zachęca do spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu, to jest to ciężki okres dla alergików. Alergia jednak może być wywołana nie tylko przez pyłki. Alergenami mogą być również sierść zwierząt, kurz czy pleśń. Niezależnie od tego czy jest to alergia sezonowa, czy też  towarzyszy nam ona przez cały rok, jej objawy potrafią skutecznie utrudniać funkcjonowanie. Najbardziej uciążliwe są one dla dzieci., dlatego tak ważne jest aby szybko i skutecznie je złagodzić.

Jakie są objawy alergii i jak poradzić sobie z ich łagodzeniem? Sprawdźcie.

Jakie są najczęstsze objawy alergii?

Jednym z najbardziej uciążliwych objawów alergii jest alergiczny nieżyt nosa. Jeśli nasila się on w okresie pylenia i towarzyszy mu wodnisty katar, częste kichanie i swędzenie nosa to znak, że jesteście alergikami. Zmęczenie, rozkojarzenie czy też rozdrażnienie to efekty uboczne kataru alergicznego. Ma on duży wpływ na to jak funkcjonujemy czy śpimy. Dlatego bardzo istotne jest, aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Dobrze byłoby też ograniczyć kontakt z alergenami, niestety nie zawsze jest to możliwe. Kolejnym dosyć uciążliwym objawem, który z reguły towarzyszy nieżytowi nosa jest zapalenie spojówek, które objawia się zaczerwienieniem, łzawieniem i swędzeniem oczu, może też pojawić się obrzęk. Do walki z objawami alergii warto wykorzystać odpowiednie preparaty i urządzenia. O ile przy zapaleniu spojówek możemy posiłkować się tylko preparatami, tak przy alergicznym nieżycie nosa możemy wykorzystać dostępne na rynku urządzenia.

Jak walczyć z objawami alergii? Inhalacje.

Bezpiecznym sposobem na walkę z objawami alergii związanymi z nieżytem nosa jest inhalacja, którą najlepiej wykonywać dwa, trzy razy dziennie. Jeśli zastosujemy do tego odpowiednio dobrane (po konsultacji z lekarzem) preparaty, objawy alergii będą łagodniejsze, a z czasem ustąpią całkowicie.
Do inhalacji świetnie sprawdzą się inhalatory (nebulizatory). Na rynku dostępne są różne modele inhalatorów od prostych kieszonkowych proszkowych, przez inhalatory ciśnieniowe i pneumatyczne do inhalatorów z generatorem ultradźwiękowym. Najbardziej popularne i wykorzystywane do domowej terapii są inhalator pneumatyczno-tłokowe. Stosowane są do podawania leków oraz innych substancji wspomagających leczenie drogą nebulizacji. Ich praca polega na wytworzeniu mgiełki z leczniczymi składnikami, którą się wdycha i w ten sposób przedostaje się ona do dróg oddechowych. Przy wyborze inhalatora warto zwrócić uwagę na: szybkość nebulizacji, wchłanialność leków, łatwość aplikacji leku, wymianę filtrów powietrza czy też długość przewodu (co zagwarantuje bezpieczną i wygodną inhalację).
Inhalatory dostępne w ofercie naszej marki MesMed  przeznaczone są do szybkiego i efektywnego leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Ich ogromną zaletą jest zastosowanie nebulizatora nie posiadającego ruchomych części (membran i zaworków), co daje gwarancję całkowitego bezpieczeństwa podczas przeprowadzania inhalacji, dlatego można je stosować nawet u małych dzieci. Jeśli do tego urządzenie ma przyjazny wygląd to maluchy nie boją się inhalacji i chętniej korzystają z tego rodzaju terapii. Inhalator dostępne w naszej ofercie charakteryzują się uniwersalnością - nadają się dla całej rodziny - w zestawie znajdują się  maski zarówno dla dzieci, jak  i dla dorosłych.
Sprawdźcie naszą ofertę inhalatorów.

Aromaterapia – sposób na wspomaganie łagodzenie objawów alergicznych.

Aromaterapia to kolejny sposób na łagodzenie objawów alergii. Wystarczy dodać kilka kropli odpowiednich olejków eterycznych. Olejek miętowy lub z drzewa herbacianego ułatwiają oddychanie i udrażniają drogi oddechowe, olejki cytrynowy lub pomarańczowy pomagają oczyścić powietrze, zaś olejek eukaliptusowy sprawdzi się przy zatkanych zatokach.
Do aromaterapii w domowym zaciszu możemy wybrać kominek lub specjalny dyfuzor.
Dostępny w naszej ofercie aromatyzer Volcano, skutecznie wspiera walkę z objawami alergii z wykorzystaniem aromaterapii, a do tego pełni funkcje nawilżacza i lampki nocnej.

Oczyszczanie nosa i usuwanie wydzieliny u dzieci.

Przy alergicznym nieżycie nosa u naszych dzieci nie możemy zapominać o regularnym oczyszczaniu nosa i usuwaniu wydzieliny. Warto sięgnąć wtedy po preparaty  i urządzenia, które nam w tym pomogą - sól fizjologiczna czy morska oraz aspirator. Wybór odciągaczy kataru jest duży. Od zwykłych tzw. „gruszek”, przez mechaniczne do elektronicznych. W ostatnich czasach popularne są aspiratory elektroniczne/elektryczne. Bateryjne zasilanie, regulacja siły ssania, końcówki dostosowane do wieku dziecka, wymienne zbiorniki na usuniętą wydzielinę to ich zalety. Decydując się na zakup aspiratora powinniśmy zwrócić uwagę na głośność jego pracy, moc ssania, bezpieczeństwo i higienę użytkowania. W ofercie naszej marki dostępne są różne modele aspiratorów. Poznajcie je.

Oczyszczacz powietrza – wsparcie w usuwaniu alergenów w najbliższym otoczeniu.

Jeśli objawy alergii nie są sezonowe i związane z pyleniem roślin, a wywoływane są przez np. sierść zwierząt, kurz lub pleśń to warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza. Wybór jest ogromny. Na co zatem zwrócić uwagę? Niezwykle istotne jest, by oczyszczacz miał odpowiednie filtry. Ich zadaniem jest bowiem oczyszczenie powietrza. Filtr wstępny, który skutecznie eliminuje pyłki wielkości powyżej 0,2, filtr z aktywnym węglem - usuwa on toksyczne substancje, takie jak benzen i inne specyficzne zapachy, filtr HEPA - usuwa ponad 99 % alergenów i bakterii, które unoszą się w powietrzu, takie jak: kurz, dym, pyłki, sierść zwierząt, bakterie oraz zarodniki grzybów. Filtr ten jest niezbędny, jeśli oczyszczacz ma służyć alergikowi.
Jeśli oczyszczacz wyposażony jest w funkcję jonizacja jest to dodatkowa zaleta. Jonizacja polega na wytwarzaniu jonów ujemnych, które przyczyniają się do neutralizowania jonów dodatnich. Dodatnio naładowane jony przyciągają bakterie, wirusy, kurz, roztocza oraz zarodniki pleśni i grzybów. Jony ujemne zapewniają ochronę przed wnikaniem tych zanieczyszczeń do naszych organizmów.
Skutecznie oczyszczone powietrze, to gwarancja zdrowszego życie i lepszego samopoczucia.
W ofercie naszej marki dostępny jest oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji, który wspiera łagodzenie objawów alergii. Ciekawy design, możliwość sterowania pilotem, duża skuteczność i wysoka jakość to jego niebywałe zalety.