Apteczka na sezon jesienno-zimowy – jakie urządzenia warto w niej mieć?
13.11.2024
Sezon jesienno-zimowy obfituje w różnego rodzaju infekcje i uciążliwe objawy z tym związane, takie jak katar, kaszel czy temperatura. Szczególnie narażone są na to dzieci, które nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej odporności. Warto mieć wtedy pod ręką urządzenia, które pomogą w walce z objawami infekcji czy też w ich złagodzeniu.
Jakie zatem urządzenia powinny się znaleźć na wyposażeniu apteczki? Sprawdźcie.
Jak szybko i skutecznie pozbyć się zalegającej w nosie wydzieliny?
Kiedy infekcjom towarzyszy katar, należy zadbać o regularne usuwanie zalegającej wydzieliny. Niemowlęta czy małe dzieci nie potrafią same oczyścić nosa, dlatego warto mieć pod ręką aspirator, który wesprze nas w tych działaniach.
Wybór aspiratorów dostępnych na rynku jest duży – mechaniczne lub elektryczne. Mechaniczne angażują siłę naszych rąk, płuc czy też wymagają podłączenia odkurzacza. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się aspiratory elektryczne. Mogą one być zasilanie bateriami bądź mieć wbudowany akumulator i ładowanie przez USB. Elektryczne odciągacze kataru mają zazwyczaj regulowaną siłę ssania, wymienne końcówki i zbiorniczki na wydzielinę oraz ciekawy kształt przyjazny dziecku. Można je obsługiwać za pomocą jednego przycisku. Są też bardziej zawansowane modele, które mają aż 9-cio stopniową regulację siły ssania, wbudowaną funkcję kojącej melodyjki, co pozwala odwrócić uwagę dziecka w czasie czyszczenia noska. Dodatkowo posiadają wbudowaną lampkę nocną, co daje możliwość oczyszczenia nosa w nocy. Cicha praca urządzenia pozwala na korzystanie z niego podczas snu maluszka, dzięki czemu może ono łatwiej oddychać i spać spokojnie.
Wybierając aspirator zwróć uwagę na:
- moc ssania (regulację siły ssania)
- poziom hałasu
- szybkość odciągania wydzieliny
- bezpieczeństwo i higienę użytkowania
MesMed posiada w swojej ofercie zarówno proste w obsłudze mechaniczne aspiratory jak i te bardzie zaawansowane.
Poznajcie nasze aspiratory.
Inhalacja - metoda wspierająca łagodzenie nieprzyjemnych objawów towarzyszących kaszlowi.
Dzięki inhalacjom możemy odpowiednio nawilżyć błonę śluzową i złagodzić objawy zapalenia gardła lub też możemy rozrzedzić zalegającą wydzielinę, ułatwiając przy tym jej usuwanie. Wszystko w zależności od rodzaju kaszlu. By inhalacja była skuteczna warto wykonać ją przy użyciu inhalatora. W sprzedaży znajdziecie inhalatory stacjonarne i przenośne, pneumatyczno-tłokowe, które pozwalają na podanie leków wziewnych, czyli leków w postaci rozpylonej mgiełki (aerozolu) bezpośrednio do układu oddechowego. Istotną zaletą tego typu inhalatora jest to, iż nie ma żadnych ograniczeń co do leków stosowanych do inhalacji oraz co do wieku pacjentów.
Inhalatory siateczkowe (membranowe) umożliwiają podawanie płynnych leków, zmieniając je w delikatną mgiełkę, która pozwala na skuteczne inhalowanie bez konieczności koncentracji na obszerniejszych wdechach (głębszym oddychaniu), dlatego doskonale sprawdzą się przy inhalacji niemowląt i dzieci. Są przy tym bardzo ciche. Ogromną zaletą inhalatora siateczkowego typu MESH jest jego mały rozmiar oraz wbudowana bateria litowa, którą można wielokrotnie ładować przez kabel USB. Należy jednak zwrócić uwagę, że w inhalatorach siateczkowych można stosować tylko preparaty, które nie są oleiste oraz nie są wyprodukowane na bazie kwasu hialuronowego.
Wybierając inhalator należy zwrócić uwagę na:
- wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząsteczek
- wchłanialność leków
- szybkość nebulizacji
- poziom głośności
- wielkość zbiorniczka
- dostępność w zestawie odpowiednich masek
- bezpieczeństwo i higienę użytkowania
- długość przewodu ( w przypadku inhalatorów pneumatyczno-tłokowych)
- łatwość obsługi
- jakie preparaty można stosować w danym typie inhalatora
- czynniki zależne od chorego ( np. wiek, umiejętność wykonania odpowiedniego wdechu, itp.)
W naszej ofercie znajdziecie urządzenia zapewniające szybką, bezpieczną i skuteczną inhalację zarówno u dzieci, u niemowląt jak i u osób starszych. Stacjonarne bądź przenośne, siateczkowe lub pneumatyczno-tłokowe, a każdy przyjazny i bezpieczny dla dziecka.
Wybierz swój inhalator
Termometr, by mieć gorączkę pod kontrolą.
Częstym objawem towarzyszącym infekcjom jest gorączka. Warto wtedy mieć dobry, precyzyjny i szybko działający termometr, by móc odpowiednio zareagować. Na rynku dostępne są różne modele termometrów: od najprostszych szklanych bezrtęciowych, po bardziej zawansowane technologicznie termometry elektroniczne dotykowe i bezdotykowe. Niektóre z nich służą tylko do pomiaru temperatury ciała, ale mogą również posiadać dodatkowe funkcje np. pomiar temperatury powierzchni wody do kąpieli czy pokarmu.
Bezdotykowe modele są najczęściej wybierane przez rodziców. Są higieniczne, zapewniają szybki i dokładny pomiar, ich obsługa jest łatwa, a wielofunkcyjność stanowi dodatkowy atut. Termometry te cechuje też podświetlany wyświetlacz, który dodatkowo może, w zależności od wartości pomiaru, sygnalizować go odpowiednim kolorem. Pamięć ostatniego pomiaru pozwala na monitorowanie gorączki i dawkowanie leków przeciwgorączkowych. Pomiar temperatury przy pomocy termometru elektronicznego może być wykonany na czole, skroni lub w uchu, inne zalecają pomiar z nadgarstka.
Na co zwrócić uwagę wybierając termometr?
- dokładność i szybkość pomiaru temperatury ciała
- zakres pomiaru temperatury ciała
- miejsca, w których można wykonać pomiar
- dodatkowe funkcje (np. pamięć pomiarów, odpowiednia interpretacja wyniku, pomiar temperatury powierzchni)
W naszej ofercie znajdziecie zarówno termometry elektroniczne, jak i szklane. Zwykłe elektroniczne i bardziej zaawansowane modele, dotykowe i bezdotykowe. Dedykowane dzieciom lub też osobom starszym i z niepełnosprawnościami.
Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą termometrów.