10.04.2022

Chciałam założyć letnie spodenki, ale okazało się, że tyłek jeszcze zimowy…

Wiadomo, że o formę powinniśmy dbać cały rok, ale czy tak jest w rzeczywistości? Niestety nie! Sposobów na zrobienie formy jest wiele, podobnie jak możliwości ich realizacji. Wszystko zależy od tego jaki postawisz sobie cel i jakie są Twoje możliwości (zarówno finansowe, jak i fizyczne).

Poznaj dwa różne sposoby, które według nas pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel!

Praca ze specjalistami

Wymarzoną formę na lato uzyskasz korzystając z usług specjalistów czyli dietetyka i trenera personalnego (wiąże się to oczywiście z odpowiednimi nakładami finansowymi). Dokonają oni pomiarów wszystkich parametrów masy i składu ciała, przygotują odpowiednią dietę oraz ułożą dobrany indywidualnie do Ciebie plan treningowy – pod ich okiem Twój cel jest na wyciągnięcie ręki!

Domowe sposoby na dobrą formę

Możesz również sam popracować nad swoją formą. Odpowiednie narzędzia, pomogą Ci w realizacji celu. Koszty nie są wysokie, a satysfakcja gwarantowana.

Jak to zrobić?

  • zacznij od zakupy wagi (nie musisz bać się tego urządzenia). Marka MesMed ma w swojej ofercie elektroniczną wagę, która współpracuje z bezpłatną aplikacją MesMed e-rodzinka. Dzięki temu będziesz mógł w domu monitorować i analizować zmiany wagi i składu ciała.
  • gotowy zestaw ćwiczeń znajdziesz w Internecie, a jako akcesoria do ćwiczeń możesz wykorzystać przedmioty codziennego użytku (ciężarki idealnie zastąpią butelki z wodą).
  • jeśli wolisz spędzać aktywnie czas na dworze, możesz wybrać się na siłownię „pod chmurką” i skorzystać ze znajdujących się tam urządzeń.
  • diety cud nie istnieją, ale wystarczy, że powoli będziesz zmieniał swoje nawyki żywieniowe, a bądź pewien, że efekty będą odczuwalne i zauważalne!

E= mc2 czyli Efekty = motywacja x ciężka praca do kwadratu

Pamiętaj bez względu na to jaki sposób na zrobienie formy wybierzesz, efekty osiągniesz tylko wtedy, kiedy odpowiednio zmotywowany będziesz ciężko pracował!