14.04.2022

Urządzając pokój dziecka zwracamy uwagę na wiele ważnych aspektów - wybór koloru ścian i dodatków, odpowiednie meble, akcesoria oraz oświetlenie. Wydawać by się mogło, że ten ostatni aspekt, czyli oświetlenie, jest najmniej istotny, nic bardziej mylnego. Dobór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważny, ma bowiem wpływ na samopoczucie oraz rozwój dziecka i to już od pierwszych chwil jego życia.

W pokoju małego dziecka, oprócz górnego oświetlenia, nie powinno zabraknąć lampki nocnej, która będzie dawała łagodne światło, zapewniając dziecku poczucie bezpieczeństwa w ciemności.

Jaka lampka sprawdzi się w tej roli najlepiej?

Jak dowodzą liczne badania naukowe ciepłe i delikatne światło uspokaja i sprzyja wypoczynkowi, dlatego idealnie sprawdzi się w sypialni dziecka. Takie światło dają np. lampki LED.
Warto zwrócić uwagę na to, by lampka miała funkcję wyboru koloru i natężenia  światła. Taka lampka może być włączona przez całą noc. W tej roli sprawdzą się lampki silikonowe, które mają kształty np. zwierzątek - sówki, pieska, żółwika czy też ulubionej zabawki dziecka np. lokomotywy. Lampka będzie nie tylko ozdobą pokoju, ale jednocześnie ułatwi w nocy karmienie lub przewijanie malucha.
Ciekawym rozwiązaniem są lampki silikonowe z głośnikiem bluetooth, które dodatkowo można połączyć z telefonem lub komputerem i włączyć dziecku kołysankę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wybierając lampkę nocną należy zwrócić uwagę na to, by produkt był higieniczny, czyli w każdej chwili łatwy do wyczyszczenia. Lampka powinna być wykonana z bezpiecznego materiału i nie nagrzewać się. W pokoju małych dzieci należy unikać przewodów i kabli podłączonych do gniazdek. Najlepszym wyborem będzie miękka silikonowa lampka, z wbudowanym akumulatorem. Taką lampkę można postawić w dowolnym miejscu i przenosić do innych pomieszczeń. Jeśli lampka jest mobilna, lekka i trwała, to bez problemu można zabrać ją ze sobą w podróż i dzięki temu zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Pokój dziecka to nie tylko sypialnia, to również pokój zabaw.

Wybierając bezprzewodową lampkę o ciekawym kształcie i z możliwością dotykowej zmiany koloru, dajemy dziecku solidną porcję bezpiecznej zabawy. Miękka lampka silikonowa wpływa pozytywnie na rozwój zmysłu wzroku i dotyku. Zmiana kolorów oraz kształtu pobudza wyobraźnie i rozbudza ciekawość każdego dziecka.

Przenośne lampki z funkcją ładowania przez USB i wykonane z wysokiej jakości nietoksycznego miękkiego silikonu niezawierającego BPA znajdziecie w ofercie marki MesMed. Wszystkie lampki posiadają również certyfikaty CE i ROHS.

Sprawdźcie ofertę silikonowych lampek Świetlaczki

Autorem nazwy Świetlaczki jest marka MesMed.