Chinese for Business to projekt, który powstał na bazie wcześniej zrealizowanego pomysłu: Chinese for Europeans.

Kurs języka chińskiego biznesowego, przewodnik biznesowo-kulturowy oraz platforma B2B dedykowane są przedsiębiorcom z Europy oraz wszystkim tym, którzy chcą uczyć się języka chińskiego biznesowego.

W projekcie uczestniczy 5 firm i instytucji edukacyjnych z Unii Europejskiej. Mescomp Technologies z Warszawy: koordynator projektu oraz partnerzy z Belgii, Włoch, Polski oraz Portugalii. W efekcie realizacji projektu powstały materiały edukacyjne, które służą do nauki języka chińskiego biznesowego oraz materiały informacyjne dotyczące specyfiki życia, kultury i prowadzenia biznesu w Chinach.

Projekt Chinese4Business dedykowany jest głównie przedsiębiorcom z sektora MŚP. Wspiera on przedsiębiorców we współpracy z przedsiębiorcami w Chinach. Zawiera gotowe sytuacje w języku chińskim związane z negocjacjami, savoir vivrem w Chinach, czy tak ważne elementy jak: Jak zachować się przy stole będąc w Chinach.

Misją projektu jest zachęcenie Europejczyków, do rozpoczęcia biznesu w Chinach.

Pomaga on przedsiębiorcom w:

  • uczeniu się chińskiego biznesowego,
  • odkrywaniu chińskiej kultury,
  • poszukiwaniu partnera biznesowego w Chinach,
  • budowaniu relacji z partnerami biznesowymi z Chin.

Kurs został przygotowany w metodologii (mikro i mobile learning), które umożliwiają ludziom biznesu, naukę podczas pracy lub w podróży. Z materiałów dydaktycznych mogą korzystać w każdym momencie. Jest on zintegrowany z zagadnieniami kulturowymi i biznesowymi. Integracja skupia się na słownictwie i powiązaniu tematycznym.

Strona internetowa projektu „Chinese for Business” dostępna jest na stronie www.chinese4.biz.